مجموعه یزدینکو شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت عمده سیب درختی کوچک در مراکز استان ها

آنچه در این مقاله می خوانید...

راهنمای خرید مناسب ترین سیب برای صادراتتاثیر ارز بر قیمت نهایی انواع سیبپارامترهای موثر در کیفیت سیب صادراتیبررسی راه های افزایش درآمد حاصل از صادرات سیبسفارش کلی سیب درختی کوچک از فروشندهمراکز عرضه سیب درختی کوچک به صورت عمدهتامین کنندگان سیب درختی کوچک با نرخ مناسب

سیب درختی کوچک در مراکز استان ها، به شکل فله ای و در انواع مختلف به فروش می رسد. قیمت سیب عمده با کیفیت، ارزان تر از خرید های خرد محاسبه شده، که در این حالت توجیه اقتصادی بهتری برای خریدار به همراه خواهد داشت. محصولات درجه یک، ارگانیک و شیرین به بازار های جهانی راه پیدا کرده و در سطح گسترده ای به دیگر کشور های مختلف، صادر می شوند. مراحل ترخیص کاری سیب، همانند دیگر محصولات باغی بوده و از طریق سامانه الکترونیکی ترخیص گمرک، قابل پیگیری است.

قیمت عمده سیب درختی کوچک در مراکز استان ها

راهنمای خرید مناسب ترین سیب برای صادرات

راهنمای خرید مناسب ترین سیب برای صادرات سیب درختی از جمله محبوب ترین میوه هایی است که به دلیل گونه های متفاوتی که دارد، در اکثر مناطق جهان پرورش می یابد. تاکنون بیش از ۷۵۰۰ گونه درخت سیب در سراسر جهان شناسایی شده و مشخص است، محصول نهایی دارای طیف گسترده ای از ویژگی ها می باشد. محبوبیت بالا، طعم خوشایند، خواص مفید و تنوع گسترده میوه سیب درختی درجه ۱، موجب شده تا همواره دارای مشتریان ثابتی در بازارهای جهانی باشد. کشور ما به لطف آب و هوای متنوع و خاک حاصلخیزی که دارد، به محل مناسبی برای پرورش گونه های مختلف سیب درختی تبدیل شده و هم اکنون ایران، در فهرست تولیدکنندگان سرشناس این میوه در سطح جهانی، قرار دارد. هر کدام از گونه های سیب، برای مصرف به شکلی خاص مناسب هستند. از سیب در موارد متعددی مانند مصرف خام، استفاده در آشپزی، تولید فرآورده های غذایی، استفاده به شکل برگه شده و … استفاده می شود. آن دسته از صادرکنندگان و شرکت های بازرگانی که در حوزه صادرات سیب مشغول به فعالیت هستند، برای انتخاب مناسب ترین سیب، باید به نکاتی توجه داشته باشند:

 • تولیدکننده خوشنام: صادرکنندگان باید به سراغ باغدارانی بروند که به دلیل تولیدات مرغوب و درجه یک، دارای حسن شهرت هستند. با کمی تحقیق در بازار می توان این باغداران را شناسایی کرد. فراموش نکنید، گونه های سیب در برخی از مناطق کشور، دارای طعم و مزه بهتری هستند، پس مستقیما به سراغ باغات در شهر های شناخته شده به عنوان قطب تولید و پرورش سیب بروید.
 • شکل ظاهری: سیب های انتخاب شده برای صادرات، باید ظاهری یک دست، سالم، خوش رنگ و بدون هیچ لک و زدگی داشته باشند. شکل ظاهری سیب، اولین نکته ای است که به چشم خریدار می آید. حتما توجه داشته باشید، سورت بندی سیب به درستی و با دقت انجام گرفته، به طوری که تمامی سیب های قرار گرفته در یک محصول کاملا یک اندازه و یک رنگ باشند.
 • قیمت خرید: برای انتخاب مناسب ترین سیب صادراتی، فقط مشخصات ظاهری خوب نمی تواند کافی باشد. صادرات یک معامله تجاری پر فراز و نشیب است و کوچک ترین سهل انگاری می تواند ضررهای مالی سنگینی به صادرکننده تحمیل کند. به همین دلیل، سیب های انتخاب شده برای صادرات، باید به درستی قیمت گذاری شده باشند، تا با احتساب هزینه های گمرکی، مراحل ترخیص کاری و … صادرات این محصول مقرون به صرفه تمام شود.
 • سایز: سیب درختی شامل سه دسته ممتاز، درجه ۱، درجه ۲ و ضایعاتی، می باشند. نوع ممتاز سیب درختی، بیش از ۵۰ گرم وزن دارد. شرایط ظاهری این نوع، عطر و بوی آن، زمان چیده شدن و بسته بندی سیب ممتاز، در بالاترین سطح از کیفیت خواهد بود. سیب های درجه ۱ و درجه ۲ کمتر از ۵۰ گرم وزن دارند و اغلب در بازار داخلی، مورد استفاده قرار می گیرند.
 • زمان چیده شدن: سیب های صادراتی را نباید در آخرین مرحله از رشد، چید. باید طول مدت انبار کردن و رسیدن سیب به کشور مقصد را در نظر داشت. سیب به دلیل انتشار گاز اتیلن، حتی پس از چیده شدن از درخت هم مراحل رشد را طی می کند. به همین دلیل سیب های صادراتی را انتخاب کنید که زودتر از موعد برداشت شده اند، تا طول ماندگاری بالاتری داشته باشند.
 • حجم و نوع خرید: همواره سیب درجه یک صادراتی را به شکل عمده و کاملا مستقیم از تولیدکنندگان اصلی بخرید. چنین خریدی، مقرون به صرفه بوده و موجب می شود در هزینه های کلی، صرفه جویی خوبی به عمل آید.

تاثیر ارز بر قیمت نهایی انواع سیب

در سال های اخیر، شاهد افزایش چشمگیر نرخ ارز در کشورمان بوده ایم که بر قیمت نهایی انواع سیب هم تاثیر گذاشته است. هرگاه نوسانات ارزی در بازار زیاد باشد، قیمت گذاری محصولات باغی و کشاورزی هم دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد که در نهایت موجب سردرگمی مصرف کنندگان و جولان دلالان در این حوزه می شود. می توان به جرات گفت، باغدار نقشی در تغییرات قیمت انواع سیب درختی ندارد و واسطه ها هستند که در این رابطه، حرف اول و آخر را می زنند. تولیدات انواع سیب درختی در کشورمان، در حجم گسترده ای بوده و به خوبی تامین کننده نیاز بازار های داخلی است. اما بالا رفتن نرخ ارز، موجب شده تا دلالان به فکر صادرات این محصول افتاده تا به دلیل اختلاف ارزش دلار در برابر ریال، به سود بیشتری دست پیدا کنند. با افزایش صادرات، حجم سیب عرضه شده به بازار داخلی کاهش می یابد و طبیعی است پاسخگوی تمام نیاز بازار نباشد. در شرایطی که بخش عمده ای از سیب به دلیل بالا بودن نرخ ارز به کشور های دیگر، به ویژه کشور های همجوار، صادر می شود، کمبود شدیدی در بازار داخلی احساس شده و موجب خواهد شد قیمت نهایی محصول، بالاتر از ارزش واقعی آن تعیین شود. از سوی دیگر، بالا بودن نرخ ارز، هزینه های تولید، حمل و نقل و انبارداری را هم افزایش داده است. محصولی که تا چند سال پیش با یک نرخ معقول از باغات کشور به سمت میادین میوه و تره بار حمل می شد و هزینه انبارداری آن پایین بود، ناگهان با رشد غیرمنتظره هزینه ها در بخش های مختلفی از قبیل هزینه استخدام کارگر، حمل و نقل و … مواجه شده است. این عوامل موجب می شود، قیمت نهایی سیب، بیش از آنکه ارزش این میوه در بازار باشد، تعیین شده و گران تر به دست مصرف کننده برسد.

پارامترهای موثر در کیفیت سیب صادراتی

پارامترهای موثر در کیفیت سیب صادراتی پرداختن به بخش صادرات، یکی از فعالیت های اقتصادی پرسود در هر کشوری محسوب می شود. باغداران کشور ما هم، با تولید سیب درختی باکیفیت، امکان صادرات این محصول را مهیا کرده و هم اکنون، گونه های مختلف سیب درختی ایران، در حجم وسیعی به بازار های جهانی ارسال می شوند. پارامتر های موثر در کیفیت سیب صادراتی، متعدد و متنوع هستند. برخی از مهم ترین این پارامتر ها عبارتند از:

 • نوع: پیش از هر چیز، نوع سیب درختی را انتخاب کنید. سیب قرمز لبنانی، سیب مکینتاش، سیب سبز، سیب گلاب و … از جمله نمونه های صادراتی کشورمان هستند. با توجه به ذائقه مصرف کنندگان در کشور مقصد، بهترین مدل را تهیه کنید.
 • پوستی شفاف و صاف: بدون شک، نمونه های صادراتی باید از ظاهر زیبا و معقولی برخوردار باشند. به همین منظور از سیب با پوست سالم برای صادرات استفاده خواهد شد که هیچ لکه ای بر روی آن وجود نداشته و کاملا صاف و شفاف باشد.
 • وزن: مانند هر میوه دیگری، سیب های صادراتی هم، از لحاظ وزن مورد ارزیابی قرار می گیرند. در صورتی که سیب از وزن بیشتری نسبت به اندازه خود برخوردار باشد، بدون شک یک سیب باکیفیت خواهد بود. فاکتور وزن در درجه بندی کیفی سیب، نقش اساسی ایفا می کند.
 • عطر: سیب میوه ای است که در نمونه های مرغوب و درجه یک، دارای عطر دلپذیری می باشد. عطر و بوی خوش سیب، یکی از نشانه های کیفیت محصول بوده و در گونه های مختلف سیب، متفاوت است. برخی از مدل های سیب، عطر قوی تری داشته و برخی دیگر، دارای عطر ملایمی هستند.
 • شرایط نگهداری: نحوه انبارسازی و نگهداری از سیب، رابطه مستقیمی با طول ماندگاری آن دارد. انبار محل نگهداری سیب، باید دارای یخچال های سرد کننده، همراه با تهویه مناسب باشد. دمای مناسب برای این کار بین ۴ درجه سانتیگراد تا منفی یک درجه سانتیگراد خواهد بود.

بررسی راه های افزایش درآمد حاصل از صادرات سیب

صادرکنندگان همواره به دنبال افزایش درآمد حاصل از صادرات سیب هستند، که این هدف از چند جهت مختلف، قابل تحقق خواهد بود. راهکار هایی برای افزایش درآمد صادرکنندگان سیب در کشور وجود دارد که موثرترین آن ها عبارتند از:

 • نوع سیب: پیش از اقدام برای ورود به عرصه صادرات سیب، صادرکننده باید با رقم هایی از این میوه که بیشتری مشتری را در کشور های خارجی دارد، به خوبی آشنایی داشته باشد. نمی توان بدون مطالعه ذائقه بازار هدف به انتخاب هر نوع سیب پرداخت و در نهایت، انتظار فروش بالا و سود دهی از آن داشت. انتخاب نادرست گونه سیب، می تواند زیان های مالی سنگینی به بار آورد.
 • نحوه خرید: یک صادرکننده موفق، همواره به شکل مستقیم و کاملا بی واسطه محصول سیب را از باغدار خریداری خواهد کرد. حذف واسطه ها کمک می کند تا محصول با قیمت ارزان تری خریداری شده و صرفه جویی خوبی در هزینه های نهایی به عمل آید.
 • حجم خرید: سفارشات عمده هر کالا و یا محصولی، موجب برخورداری از تخفیفات ویژه شده و امکان خرید با قیمت پایین تر ار به وجود می آورد. سیب درختی هم از این قاعده مستثنی نبوده و می توان با سفارش انبوه آن، به طرز چشمگیری از هزینه نهایی کاست.
 • کاهش هزینه های جانبی: صادرکنندگان به دقت تمامی هزینه های جانبی را اعم از نحوه انبارداری، انتخاب بهترین شیوه حمل و نقل، استفاده از سوبسید های دولتی و … را مورد بررسی قرار می دهند تا ضمن کم کردن هزینه های جانبی، امکان کسب درآمد بیشتر را فراهم کرده باشند. معمولا به دلیل اینکه سیب یک محصول باغی مقاوم است، می توان از شیوه ترانزیت جاده ای برای انتقال آن به مقصد استفاده کرد که راهکاری مقرون به صرفه تر می باشد.
 • تبلیغات: صادرکننده می تواند با انجام تبلیغات گسترده در دنیای مجازی و یا حضور دوره ای در نمایشگاه های فصلی بین المللی، محصول خود را به مشتریان خارجی معرفی کند. استفاده از تبلیغات مناسب و کارآمد، یکی از مهم ترین بخش های صادرات است که تا حد چشمگیری، بر میزان فروش محصول تاثیر می گذارد.

سفارش کلی سیب درختی کوچک از فروشنده

سفارش کلی سیب درختی کوچک از فروشنده برای سفارش کلی سیب درختی از فروشنده، باید شیوه های خرید مستقیم را به کار بست و از دخالت دلالان و واسطه ها در این امر، جلوگیری کرد. در خرید مستقیم از فروشنده اصلی، همواره اطمینان بیشتری درمورد کیفیت محصول وجود خواهد داشت. فروشندگان مجرب و متعهد در این حوزه، به خوبی با انواع مختلف سیب و خصوصیات آن ها آشنایی داشته و می توانند راهنمایی های خوبی به خریدار برای انتخاب بهترین مدل، ارائه دهند. سفارشات کلی، دارای این حسن هستند که خریدار از مزیت فروش ویژه محصول بهره مند می شود و می تواند سیب درختی را با قیمت ارزان تری در مقایسه با سفارشات خرد، از فروشنده دریافت کند. در چنین شیوه ای از خرید، همواره تضمین قابل قبولی درمورد کیفیت و قیمت محصول، به فروشنده داده می شود. از سوی دیگر، در هزینه های بسته بندی، حمل و نقل، کارگر و … صرفه جویی بیشتری به عمل می آید.

مراکز عرضه سیب درختی کوچک به صورت عمده

مراکز عرضه سیب درختی در سایز کوچک، میادین میوه و تره بار در هر استان و شهر خواهند بود. در این میادین، امکان دسترسی به میوه تازه وجود داشته و همواره تنوع بالایی از انواع مختلف سیب درختی، در معرض فروش قرار دارد. با سفارش سیب درختی در مدل های مختلف، به فروشندگان حاضر در مراکز عرضه اصلی، می توان اطمینان بیشتری درمورد کیفیت محصول داشت. امروزه خرید مستقیم از مرکز عرضه سیب، آسان تر شده است و دیگر نیازی به مراجعه حضوری در محل فروش محصول نیست. اغلب مشتریان عمده، ترجیح می دهند با استفاده از شیوه های غیرحضوری، محصول مورد نظر را سفارش داده و با کمترین اتلاف وقت و انرژی، خریدی مقرون به صرفه و مطمئن را انجام دهند. شیوه های خرید اینترنتی و تلفنی، در این ارتباط رایج می باشد. لازم است، مشتری در ابتدا فروشندگان معتبر را در مراکز اصلی عرضه سیب درختی کوچک، شناسایی کرده تا با خرید از افراد سودجو، متحمل زیان مالی نشود.

تامین کنندگان سیب درختی کوچک با نرخ مناسب

تامین کنندگان سیب درختی کوچک با نرخ مناسب تامین کنندگان سیب درختی کوچک با نرخ مناسب، محصولات گلخانه ای را مستقیما از تولیدکنندگان برتر کشور و در حجم انبوه، دریافت می کنند. شرکت پخش فعال در حوزه انواع سیب درختی، محصول درجه یک را با قیمتی مناسب به دست مصرف کنندگان در شهر های مختلف کشور می رساند و کمک می کند تا محصولی تازه، در دسترس تمامی مشتریان قرار بگیرد. قیمت عمده سیب های درختی کوچک در مراکز استان ها، ارزانتر محاسبه شده و به همین دلیل، خرید از مراکز اصلی برای مشتری توجیه اقتصادی بهتری به دنبال دارد. کارخانه های فعال در حوزه صنایع غذایی، فروشگاه های میوه، صادرکنندگان و … مشتریان عمده سیب درختی هستند که این محصول را فله ای خریده و در بخش های مختلف، مورد استفاده قرار می دهند. با توجه به تنوع بالای سیب درختی، تامین کنندگان این محصول همواره گونه های مختلفی را در اختیار دارند تا بر حسب ذائقه و نوع مصرف مشتری، بهترین نمونه را به وی تحویل دهند.

محمد یزدیان

مجموعه یزدینکو شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

1

یک پاسخ به “قیمت عمده سیب درختی کوچک در مراکز استان ها”

 1. میوه سیب دارای فیبر بالا است و باعث می شود چربی جذب نشود و کلسترول را پائین می آورد و این امر به سلامت ما کمک می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *